Restorant Apollonia në Hotel Adriatik

“Restoranti Apollonia, i vendosur në katin e parë dhe i drejtuar nga një staf talentuar, ofron zgjedhje të shkëlqyera të kuzhinës gjatë gjithë vitit, duke përfshirë ushqime ndërkombëtare, italiane dhe turke, si dhe peshk të freskët, makarona të freskëta të bëra në shtëpi dhe pjata tradicionale shqiptare. Shijoni pamjet e mahnitshme të detit dhe krijoni kujtimet e mrekullueshme me familjen dhe miqtë tuaj. Vini dhe përjetoni ndryshimin në cilësi, shërbim dhe shije.“

Resorant Iliria në Hotel Adriatik

“Restoranti Iliria, i vendosur në katin e parë, ofron një menu bufe për çdo rast. Së pari, dasmat, ditëlindjet dhe festat zyrtare do të jenë të paharrueshme nëse festoni me ne. Gjithashtu, me një kapacitet maksimal prej 220 personave, mund të zgjidhni restorantin Iliria për bufe të mëngjesit, drekës dhe darkës. Në të njëjtën kohë, bufeja jonë ofron një shumëllojshmëri të gatimeve, nga kuzhina tradicionale shqiptare deri te specialitetet ndërkombëtare. Ejani dhe ndjeni ndryshimin në cilësi, shërbim dhe shije në Restorantin Iliria.“


Të gjitha vaktet

Shijoni pamjen e mrekullueshme të detit, ndani kujtimet e mrekullueshme me familjen dhe miqtë. Ejani dhe ndjeni ndryshimin në cilësi, shërbim dhe shije.

 • Mëngjesi
 • PESHK
 • MISH

Mëngjesi shërbehet nga ora 7AM deri në orën 10:30AM


MËNGJESI KONTINENTAL

• Croissant
• Gjalpë
• Recel i përgatitur në kuzhinën tonë (fiku, mollë, kumbullë dhe karrotë)
• Toast
• Pancakes
• Kos frutash
• Vezë sipas dëshirës shoqëruar me:
Domate | Kastravec | Djathë Gouda | Djathë Kackavall | Proshutë pule | Ullinj

MËNGJESI KONTINENTAL

16€/Person


MËNGJESI AMERIKAN

• Pancakes me Shurup ose Waffles
• Bukë shtëpie e thekur
• Gjalpë
• French toast
• Kos Frutash
• Tërshërë
• Vezë sipas dëshirës shoqëruar me:
Kërpudha | Fasule | Bacon | Domate të pjekura në zgarë

MËNGJESI AMERIKAN

16€/Person


MËNGJESI SHQIPTAR

• Petulla të shtëpisë
• Byrek i shtëpisë
• Djathë i bardhë Shqiptar
• Kos shtëpie
• Mjaltë
• Vezë sipas dëshirës shoqëruar me:
Domate | Kastravec | Ullinj | Djathë kackavall | Salcice pule

MËNGJESI SHQIPTAR

16€/Person


* Në të tre variantet janë të përfshira:
Sallatë me fruta të stinës | Lëng Portokalli/ Mollë | Kafe Amerikane | Qumësht | Çaj i ngrohtë | Ujë
Main Course / Fish

MIX FRIED OR GRILLED SEAFOOD

1400 ALL


GRILLED OCTOPUS WITH POTATO CREAM

1900 ALL


AGRODOLCE FISH FILLET

1390 ALL


GRILLED SEA BREAM/ SEA BASS WITH VEGETABLES

1250 ALL


FISH AND CHIPS

1200 ALL


GRILLED TUNA FILLET

1600 ALL


GLAZED SALMON FILLET WITH COUSCOUS

1900 ALL


ADRIATIK SPECIALITY WILD FISH BAKED IN SALT

– ALLMain Course / Meat

AMERICAN BURGER

820 ALL


GRILLED CHICKEN FILLET WITH FRENCH FRIES

800 ALL


BEAL ESCALOPE WITH PRUNES

1700 ALL


PAN FRIED ROLLED WEAL

1800 ALL


BARBECUE WITH BIO VEAL MEAT, OVEN BAKED FOR 24 HOURS

1750 ALL


RIB-EYE STEAK (100GR)

790 ALL


Book a table

Book your favourite table at the Hotel Adriatik restaurant in a minute. If you’re our guest, you won’t spend more than a minute for your booking.  Book Date

  Room Number

  Your name

  Number of persons at the table


  Address

  Street Pavarësia, Plazh Durrës Lagjia 13, ALBANIA


  Viber & WhatsApp

  +355692021778
  +35552260850


  ×

  Wellcome to Adriatik Hotel!

  Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us an email to [email protected]

  × Hi